Eskişehir’u görüp, gezmek çok güzel olur. Yaşamak ise işkence… Çevremde duyduklarım, ekrandan gördüklerim bana yetti. Gözüm korktu. Daha yakından tanımak arkadaş ortamına girmek için sohbet odalarını keşfettim. Chat kapı içeri dalıyorum kim o! Diyen çıkmıyor. Koca Osmanlı İmparatorluğunun başkenti beni korkutuyor. 39 ilçesi ayrı bir memleket. Karar verdim her ilçeden bir arkadaş edineceğim. Bir ay iznim var. Her gün bir ilçesini gezersem Eskişehir’u turlarım. İnsanlar dünya turuna çıkıyor, ben evimin kapısından başka yeri bilmeyen biriyim. Evet, engelliyim. Nasıl geze bilirim ki. Ama bana cesaret veren Eskişehir chat sohbet arkadaşları oldu. Ha bir gayret bu iş olacak dedim.

Chat Platformlarında Sohbet Edin

İnanılır gibi değil. Bir kurumda santral görevlisi olarak çalışırken memur arkadaşım; bana gezmek için Eskişehir’un tarihi yerlerine gitme teklifinde bulundu. Durum ortadayken yük olmak istemedim. Ama nasıl can atıyorum. Ben de gün içinde internet’te gezinirken Eskişehir chat keşfettim. O zaman aklıma bu fikir yerleşti. Bir kişiye yük olmadan geze bileceğim ortamı yakalamış oldum. İnsanlarla sohbet ederken yaşlarını, medeni durumlarını, cinsiyetlerini, engelli insanlara bakışlarını, fanatik taraftar olup olmadıklarını, yatılı kalırsam sorun yaratmayacağıma dair birçok ipucu aldıktan sonra kendimi yolculuğa hazırladım.

Eskişehir’de Sohbet Platformları

Hızlı trenle seyahat etmek benim için müthiş mutluluk olacaktı. Altı ay boyunca sohbet odalarından hiç ayrılmadım. Zevklerimizden tutunda bizi üzen her konuda uzlaştığım arkadaşları bir arada bulmak için eğlenceli zaman harcadım. Harcamak kötü oldu, kazandım demeliydim. Onların hoşuna gidecek çam sakızı çoban armağanı hediyeler aldım. Sohbet ettiğim arkadaşların bazıları tanışık bile çıktı. Beni ağırlamaktan mutlu olacaklarını yazarken son bir ayın çabuk bitmesini nasıl istedim. Sohbet sırasında güldük, ağladık, müzikler, kitaplar paylaştık. Aileleriyle sohbet ettik ki; onlar benden daha çok mutlu oldular. Beş ayı geride bıraktım. Son bir ay içinde gezilecek yerler hakkında Eskişehir chat benim yol arkadaşım ve haritam oldu. Onlar içinde sosyal sorumluluk projesi olacaktı. Sohbetlerimiz ilerledikçe bir birimize olan güvenimiz, saygı ve sevgimizde arttı. Proje hayata geçirirsek diğer iller içinde sohbet odalarına geçiş yaparım.